STRES - to przykrywka

Wiesz o jakiej niezaspokojonej potrzebie mowa?
Dodano piątek, 29 maj 2020.

STRES  - to przykrywka

Częściej uważa się za przyczynę stresu "coś", "kogoś", "sytuację", tymczasem stresie jest powodowany przez czynniki zewnętrzne.

Prawdziwe źródło tego, co nazywamy stresem pochodzi z WEWNĄTRZ NAS.

To napór wewnętrznego napiecia, pochodzącego z wypartych bądź tłumionych emocji. Napięcie szuka rozładowania, dlatego zdarzenia zewnętrzne wyzwalają to, co tłumimy (świadomie lub nieświadomie).

Stres więc, jest reakcją emocjonalną na wyzwalający go czynnik lub bodziec. Uwarunkowany jest przez to, jakie mamy przekonania i powiązane z nimi napięcia emocjonalne.

Niszczące działanie stresu jest zatem zasługą naszych własnych emocji. To przykrywka naszych prawdziwych emocji. Może to być lek, strach, złość czy poczucie winy.

Dla osoby przepełnionej lękiem świat może wydawać się przerażającym miejscem. Dla osoby przepełnionej złością, świat może być frustracją, chaosem i udręką. Dla osoby z poczuciem winy, świat jest pełen zła.

To, co czujemy i myślimy, zabarwia nasze widzenie świata.
Najważniejszy element, na który powinnismy zwrócić uwagę, to nasze negatywne myśli i uczucia, to one powodują osłabienie naszego ciała, samopoczucia i zaburzają przepływ energii w organizmie.

Pamiętaj - EMOCJE I UCZUCIA PRZEŻYWAMY W CIELE, nie w głowie.

Umysł racjonalizuje, woli być nieświadomy prawdziwych przyczyn wywołujących emocje i obwinia wydarzenia lub innych ludzi za „spowodowanie” danego uczucia, wywołanie stresu.
W rzeczywistości jest dokładnie na odwrót. Przyjrzyj się „swojemu” stresowi. Do jakich uczuć i emocji Cię zaprowadza? Daj znać w komentarzu 🙌

 

 

 

Skomentuj

Komentujesz jako Gość.


Kategorie

Przeglądaj

Follow Us